Kişisel Gelişim, Psikolojik Manipülasyon, Tavsiye

Manipülatör Olmak İçin Yapılması Gereken 10 Şey

Manipülatör olmak için yapılması gereken şeyleri sizler için özetleyerek aşağıya listeledik. Zamanla buradaki listeyi güncelleyebiliriz.

1.Diksiyon Egzersizleri Yapın

Manipülasyon Tekniklerini iyi uygulayarak karşınızdaki kişiyi etkiniz altına almak istiyorsanız diksiyonunuzu güçlendirmeniz  gerekmektedir. Haftada en az bir gününüzü sesli kitap okumaya ayırın. Kısa süre içinde kendinizdeki gelişimi fark edeceksiniz. Diksiyonunuzu geliştirecek egzersizlere  Güzel Konuşma Egzersizleri başlıklı kategoriden ulaşabilirsiniz.

2.Beden Dilinizi İyi Kullanmayı Öğrenin

İletişimin en büyük kısmını beden dili kaplamaktadır. Beden diliyle ilgili şu dizileri izleyebilirsiniz: The Mentalist, Lie To Me. Ayna karşında egzersizler yapıp kendinizi bir video kayıdına alabilirsiniz. Böylece kendinizdeki eksileri fark etmeniz kolaylaşacaktır. Psikolojik manipülasyonla ilgili diğer dizi önerilerimi buradan inceleyebilirsiniz.

Manipülatör olmak için yapılması gerekenler

3.Sürekli Deneyin

İnternette okuduğunuz veya aklınıza gelen teorik bilgileri sürekli deneyin. Bu sizin diğer insanlardan sıyrılmanızı sağlayacak. Stratejik  yanınızı güçlendirecektir. Kendinize bir ajanda alın ve sonuçlarını ajandanıza not alın.Bu manipülasyonda ustalaşmanızı inanılmaz derecede hızlandıracaktır.

4.Gözlemleyin

Gözlem kabiliyetinizi maksimum seviyeye çıkarın, kişisel hayatınızda düşmanlarınızı hızlı fark etmenizi sağlayacaktır.Olaylara daha hızlı çözümler getirmeye başlayacaksınız.

5.Kitap Okuyun

Hızlı okuma tekniklerini öğrenerek gelişiminizi ikiye katlayabilirsiniz. Sürekli gelişin, hayat kendini geliştirmeyenler için acımasızdır. Kendinizi geliştirerek İş hayatında daha hızlı yükselirsiniz. Ortamlarda bilgili gözükürsünüz. İnsanlar sizi dinler , size değer verirler. Ama bunu insanlar için yapmayın, kendiniz için yapın… Buradaki sayfayı inceleyerek önerdiğimiz kitapları inceleyebilirsiniz.

6.Zihin Geliştirici Şeyler Yapın.

Mesela internette ters elinizi kullandığınızda beyninizin diğer lobunu geliştirdiğinizi okumuştum. Bunun daha modern bir tekniğini söyleyeyim; telefonunuzu sağ elinizle kullanıyorsanız artık sol elinizle kullanmaya başlayın… Böyle şeyler araştırın, size uygun olanlarını gün içinde uygulamaya gayret gösterin.

7.İyi Bir Dinleyici Olun.

Sizde bulunması gereken en büyük özellik budur. İyi bir dinleyici olmak size çok değerli şeyler kazandırır. Düşünmeniz için fazla vaktiniz olur, insanlar sizi severler ve fazlasıyla şey öğrenirsiniz.

8.Dişlerinizi Fırçalayın…

Kendinize değer verin… Başarılı insanlar hayatları boyunca emek vermişlerdir. Saatlerce çalışıp sabahlamışlardır. Gece yatmadan önce dişlerinizi fırçalamamak için yorgun olduğunuz bahanesini uydurduğunuz da kendinize şu soruyu sorun… “Daha dişlerimizi fırçalamaya üşeniyorum nasıl başarılı bir insan olacağım? Nasıl başarılı insanlar gibi güzel bir hayat yaşayacağım?”.

9.Çıkarım Yapma Sanatında Ustalaşın.

Manipülatör olmak için çıkarım yapma sanatında iyi bir seviyeye gelmeniz gerekmektedir. Bunun için metroda, iş yerinde insanları inceleyin. Bir arkadaşınızla bilgisayarı açın ve arkadaşınızın facebook arkadaşlarındaki kişilerin resimlerine göre tahminler yürütün ve ona cevapları sorun. Bakalım ne kadar iyi çıkarım yapabiliyorsunuz. Çıkarım yapma sanatıyla ilgili videolu derse buradan ulaşabilirsiniz.

10.Zeka Testleri Çözmeyi Kendinizde Bir Alışkanlık Haline Getirin.

Zeka testleri sizin beyninizi zorlamaya,güçlendirmeye yarar. Sorun çözme kabiliyetiniz artar ve hızlı düşünürsünüz. Hemen telefonunuza zeka testleriyle ilgili bir uygulama indirin. Gün içinde zeka testleri çözün.

Bonus : Zihninizi disipline etmeyi öğrenin.

Yapılması gereken şeyler varsa ve içinizdeki ses bahaneler uyduruyorsa onu disipline etmeyi öğrenin. İç sesinizi disipline ederek başarı merdivenlerini onar onar çıkabilirsiniz. Bu konuyla ilgili daha detaylı olan Bilinçaltı Telkin ve İç Ses Kontrolü başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

2 Comments

  1. Hepsi bir kenera bu madde bir kenara ÖZGÜVEN SAHİBİ OL! Bir manipülatör özgüven sahibi olmalıdır ve gerektiğinde risk almaktan çekinmemelidir. Elde edeceği şey manipülatörün ihtiyacı olacağı en büyük şetdir tecrübe. O yüzden manipülatör özgüven egzersizleri yapmalıdır. (Bkz=Sokaktan insanları çevirmek)

  2. aradigim site bu. kendini iyi ifade edebilme + insan piskolojisi ,davranislari , analiz edebilme + manipulasyon, bağımsızlik benim hayattaki hedefim bunlar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir