Psikolojik Manipülasyon, Tavsiye

Emlakçı Tekniği | İmgeletmenin Gücünü Kullanın!

İnsan bir işi yapmadan önce zihninde imgeler,plan yapar ve başlar. İmgelemek zihinde canlandırmak veya tasarlamaktır diyebiliriz. İşi başka birine yaptırmanın en kilit noktası ise onun zihnine girebilmektir. Tabi zihnine girip onu kontrol altına almak için bir sürü Psikolojik Manipülasyon Teknikleri bulunmakta  ama birazdan anlatacağım  Emlakçı Tekniğiyle birlikte desteklenirse tekniklerin gücü %100 artar ve daha etkili hale gelir. Psikolojik Manipülasyon Teknikleriyle ilgili yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

İmgelemenin etkisi üzerine piyasada binlerce kitap bulunmakta ve birçok sporcu biyografilerinde imgelemenin spor hayatlarında öneminden bahsetmiştir. Kaleye gol atmadan önce onu zihninizde canlandırdığınızda bir nevi kaleye topu atmayı kolaylaştırıyorsunuz.Çünkü zihin gerçek ve imgelemeyi kolay kolay ayırt edemez. Önceden hiç mutluluktan ne yapacağınızı şaşırdığınız, sevinçten arkadaşınıza sarıldığınız bir an oldu mu? ( Biraz düşünce, zihninizde canlandırınca o duyguları hafiften tekrardan hissetmeye başlıyorsunuz değil mi ?) İmgeleme Gücü çok önemlidir ben imgeleme  gücümü geliştirmek için günlük hayatımda masaya gözlerim kapalı parmak uçlarımla dokunarak hissederim. Sonra başka bir yerde parmaklarımın ucuyla dokunduğum o masayı hissetmeye çalışırım.Bu önemli bir egzersizdir şimdi etrafınızdan bir nesne seçin ve onu gözleriniz kapalı en ince ayrıntısını bile hissederek dokunun. İmgelemek hem zihni geliştirmeye, yaratıcı hale getirmeye ve hafızayı güçlendirmeye de yarıyor.Yani anlayacağınız imgelemeyi hem hayatınızda  için hem de birilerini ikna etmek için kullanabilirsiniz.

Sevdiğim bir söz vardır

Hayal etmek başarmanın yarısıdır.

İmgeleme hakkında daha fazla içeriği internette bulabilirsiniz,hızlıca tekniğimize geçip nasıl kullanılacağına dair örnek vereyim. Ben buna Emlakçı Tekniği diyorum, dünyadan en başarılı emlakçılar bu tekniği en iyi kullanan kişilerdir. Mesela emlakçıyla ev bakmaya gittiğinizde size ” bu evi alırsanız televizyonunu nereye koymayı düşünüyorsunuz? ” gibi sorular sorarak o an zihninize girip sanki o evi almışsınız gibi zihninizde televizyonu orada canlandırmanızı isterler ve o evi alma ihtimalinizi kurnazca yükseltirler.  Bu teknik emlakçıların gizli tekniği olarak biliniyor.

Emlakçı Tekniği

Emlakçı Tekniği Örneği

Peki bunu hayatımızda nasıl kullanabiliriz? Cumartesi günü bütün gün evde olmadığınız için köpeğinizi bir arkadaşınızın dışarı çıkarması için ikna etmeniz gerekiyor işte izleyeceğiniz adımlar aşağıdaki gibi olmalı.

Birinci Örnek:

Selam Elif bu hafta sonu evde olmayacağım köpeğimi benim için dışarı çıkarabilirsin değil mi ? Uzun tasmasını mı alacaksın yoksa kısayı mı? ( Burada zihninde artık köpeği alıp dışarı götürmüş ama hangi tasmayla gezdirmenin daha kolay olabileceğini zihninde canlandırtıyoruz )  Parka mı götüreceksin yoksa sokakta yürüyüş mü yapatıracaksın? ( Yine zihninde köpeği gezdirirken canlandırtıyoruz ) Bu tekniği çoğaltarak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz,kesinlikle çok etkilidir.

İkinci Örnek:

Ali bilgisayarı tamir ederken ilk önce kasayı mı yoksa monitörü mü sökeceksin? Peki CD’den mi format atacaksın yoksa USB’den mi? 

Zihninde bu olayı canlandırmasını sağlayacak sorular sorun ve işlerinizi zamanı geldiğinde yaptırmanın nasıl kolay olduğunu arkanıza yaslanarak izleyin 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir